Obnova nápisu na hrobě

Pískování, sekání a přisekávání písma

S plynoucím časem každý nápis na kamenné desce, pomníku či náhrobku vybledne a stává se nečitelným. Není ovšem nutné ihned kompletně měnit celou náhrobní desku. Můžeme vám pouze starý nápis obnovit, případně se domluvit i na rozšíření o další text.

Využíváme technologii pískování i technologii ručního přisekávání nápisů na náhrobcích. Při obnově nápisu dbáme na to, aby písmo bylo co nejvíce shodné s původním.

Nezřetelné a zašlé nápisy na náhrobcích stříbříme, zlatíme 24 karátovým plátkovým zlatem i barvíme.

Nápisovou desku není třeba demontovat, veškerou práci provádíme přímo na místě posledního odpočinku vašich zesnulých. Spěcháte-li na obnovu nápisu, jsme schopni práci provést do 24 hodin od objednávky.

Potřebujete poradit s výběrem technologie, písma nebo ornamentů? Kontaktujte nás a my Vám vytvoříme návrh na míru.

Sekání a přisekávání písma

Provádíme tradiční přisekávání nápisů na různorodé přírodní materiály nejen na hřbitově, ale i u nás v dílně. Přisekáme vám jakýkoliv druh písma, ornamenty a kříže.

V případě, že je písmo na náhrobku či pomníku příliš zastaralé, vysekáme vám téměř identické dostupné písmo.

S přisekáváním písma máme dlouholeté zkušenosti a zakládáme si nejen na estestické stránce vysekaných nápisů, ale také na kvalitním a expresním provedení.

Potřebujete přisekat nový nápis nebo další jméno na náhrobní desku? Neváhejte nás kontaktovat.

Pískování písma

Naše kamenictví má bohaté zkušenosti s pískováním písma na pomnících, deskách či náhrobcích.

Tato moderní technologie pískování písma náhrobků není sice běžná, ale zato zaručuje preciznější zpracování detailů. Do kamene vám s pomocí šablony vypískujeme jak nový nápis, tak i obnovíme zašlý nápis.

Realizaci provádíme přímo na hřbitově, popřípadě na místě umístění pomníku nebo náhrobku. Pískováné písmo můžete zlatit 24 karátovým plátkovým zlatem, stříbřit nebo jakkoli barevně upravovat.

Potřebujete písmo expresně vypískovat? My vám nápis vyrobíme již druhý den od objednávky.

Navíc také pískujeme na různé druhy skla, ať už se jedná o skleněné stoly, láhve na víno nebo jakékoliv jiné skleněné předměty dle přání zákazníka. Potěšte sebe nebo své blízké originálním dárkem, který zůstane obdarovanému na památku navždy. Výhodou vypískovaných motivů je nesmyvatelnost a zdravotní nezávadnost.

Máte v hlavě návrh na produkt? Kontaktujte nás a my Vám vypískujeme na vybraný skleněný předmět cokoliv od loga, přes životní motto až po obrázek.

Pískování je umělecká technologie, během níž je pod vysokým tlakem stříkán pískovcový materiál proti skleněnému předmětu, což vede k zbroušení požadovaného povrchu a tvorbě obrazce.